به نام خداوند جان و خرد

پیشنهاد ایجاد الگوی اساسی در ساخت‌وساز برای نوین‌کردن چهره شهرها - بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان کشور، عمران - معماری

پیشنهاد ایجاد الگوی اساسی در ساخت‌وساز برای نوین‌کردن چهره شهرها – بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری

http://www.bananews.ir/

معاون امور بانکی و بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصاد و دارایی با بیان این‌که امیدوارم قدرت وام دهی بانک مسکن افزایش یابد گفت: این بانک به دلیل این که نقش موثری در توسعه اقتصادی کشور ایفا می‌کند با نوآوری می‌تواند الگویی برای بانک‌های دیگر باشد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ حسین قضاوی معاون امور بانکی و بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت امور اقتصاد و دارایی با حضور درجمع مدیران بانک مسکن با بیان این مطلب بر نقش برجسته بانک مسکن در تامین مالی بخش مسکن تاکید کرد.

وی با اشاره به این که بانک مسکن توانسته است در ابزارهای بانکی نوآور باشد گفت: امیدوارم این تجربیات موفق باشد و با گسترش آن، قدرت وام دهی بانک مسکن افزایش یابد، بانک مسکن به دلیل این که نقش موثری در توسعه اقتصادی کشور ایفا می‌کند با تلاش در نوآوری می‌تواند الگویی برای بانک‌های دیگر باشد.

قضاوی ابراز امیدواری کرد: الگوی ساخت و ساز در کشور یک الگوی اساسی شود و سازندگان با هویت و حرفه‌ای بتوانند خود را با مالکان بافت‌های فرسوده تلفیق کنند تا چهره شهرها نوین شود.

معاون امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد در ادامه سخنان خود با تاکید بر تقویت نرخ رشد اقتصادی به ارایه گزارشی از نرخ بیکاری در بخش‌های مختلف جامعه پرداخت و گفت: اگر بخش مسکن جدا از این که نیاز اساسی جامعه را تامین می کند به شادابی و طراوت خود اهمیت دهد می‌تواند بسیاری از منابع و مشاغل وابسته را به طراوت و شادابی برساند.

قضاوی با اشاره به این که شرایط بانک‌ها، شرایط رقابت انحصاری است افزود: با ورود شورای پول و اعتبار، نرخ سود کاهش پیدا کرد و انتظارات را جهت داد و خیلی مهم است که سیاست گذاری پولی بتواند به انتظارات جهت دهد.

معاون امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد ادامه داد: انتظارات امروز کاهش روند تامین مالی در کشور است که این یک جهت گیری مناسب به شمار می آید و در کنار آن، ثبات قیمت‌ها چشم انداز روشنی را فراهم می کند که در سال جاری رشد مناسب تری را داشته باشیم.

 

 پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی 

onlineblackjack.money

ادامه خبر