به نام خداوند جان و خرد

نوسازی بافت فرسوده به‌درستی اجرا نشد/ استفاده از فرصت‌های ساخت و ساز - بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان کشور، عمران - معماری

نوسازی بافت فرسوده به‌درستی اجرا نشد/ استفاده از فرصت‌های ساخت و ساز – بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری

http://www.bananews.ir/

رئیس کانون سراسری انبوه سازان با بیان اینکه دولت باید از فرصت‌های ساخت و ساز در تمام کشور استفاده کند، گفت: معتقدم نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده شهری به درستی اجرا نشده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irحمشید برزگر با بیان اینکه 70 هزار هکتار بافت فرسوده شناسایی شده که باید در 10 سال آینده احیا شود، اظهار داشت: معتقدم که بافت فرسوده بیشتری در کشور وجود دارد اما تاکنون بنابر اعلام دولت از 70 هزار هکتار بافت فرسوده، 10 درصد احیا شده است.

وی با بیان اینکه البته معتقدم نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهری به درستی اجرا نشده است، گفت: مردم خانه هایشان را کوبیدند و بدون رعایت ضوابط ساختند اما دولت به نام خود تمام کرد.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان با اشاره به اینکه باید به این رقم 120 هزار هکتار سکونتگاه های غیررسمی را هم اضافه کنیم که ساماندهی این بخش ها نیاز به حمایت دولت و تامین منابع مالی دارد، بیان کرد: آنهایی که در بازار به دنبال دلالی و سوداگری هستند انبوه ساز نیستند چراکه در سال های اخیر سازندگان غیرحرفه ای وارد این بخش شدند اما اگر دولت از انبوه ساز به عنوان بازوی فکری واجرایی استفاده کند بطور حتم موفق می‌شود.

برزگر با تاکید بر اینکه دولت باید از توسعه شهرها و از بین بردن زمین و منابع زمینی پرهیز کند، گفت: باید قابلیت تمام شهرها را درنظر گرفت و فقط بر شهر تهران تاکید نداشت.

 

مهر

ادامه خبر